Консультаційна діяльність

Вітаю Вас на сторінці психолога!

Шановні батьки, діти, вчителі! Навчання у школі є одним із найскладніших періодів у житті людини. В цей час росте і розвивається організм дитини, активно формуються навички соціальної взаємодії, старанності та відповідальності. Шкільний період є основою для формування необхідних професійних якостей та свідомого громадянина нашої держави.

Але крім всіх цих необхідних якостей також відбуваються різкі зміни на моральному, етичному та психологічному рівні дитини. Найбільш чітко їх можна прослідкувати умовно розділивши на три основні етапи:

1. Молодший шкільний вік (1 – 4 класи) – отримання нового соціального статусу школяра, відчуття відповідальності і важливості своєї роботи для інших, зміна відносин з батьками, поява нових друзів, новий режим життя (потрібно рано вставати, вчасно приходити до школи). В цей час дитина активно засвоює правила поведінки у групі ровесників та іншими авторитетними дорослими, які не є батьками (а вчителями).

В цьому віці можуть проявлятися складнощі при адаптації до колективу, вчителя, режиму дня (особливо для першокласників). Також актуальним є питання відповідності навантаження і працездатності молодших школярів, що зв’язано з фізіологією.

1. Середній шкільний вік (5 – 9 класи) – перехідний від дитинства до юності. характеризується загальним піднесенням життєдіяльності та глибокою перебудовою всього організму. Душевний світ підлітка Н.К. Крупська характеризувала психологією напівдитини-напівдорослого: у своєму розвитку він вже "відійшов" від дітей, але ще "не пристав" до дорослих. Період надзвичайно складний як для самого підлітка, так і для оточуючих його людей. Статеве дозрівання, вибірковість уваги і поділ на “те що подобається” і те, що “не цікаво”, підвищена збудливість є одними з характерних показників даного віку.
  2. Старший шкільний вік (10 – 11 класи) -  У цьому віці в основ­них рисах завершується фізичний розвиток людини, завершується перший період статевого визрівання. Юнацький вік – це період формування світогляду, переконань, характеру і професійного самовизначення. Юність – період самоутвердження, бурхливого росту самосвідомості, активного осмислення майбутнього, пора пошуків, надій, мрій. З'являється підвищений інтерес до етичних проблем.

Кожен з цих вікових періодів є не аби яким випробуванням для дітей та їх батьків. Деякі проблеми вирішуються “самі собою”, а для вирішення деяких буває потрібна порада, погляд зі сторони чи просто дружня підтримка. З такими та іншими питаннями учні, батьки, педагоги завжди мають можливість звернутися до шкільного психолога.

Психолог допоможе:

• Навчитися знаходити вихід з кризових ситуацій
  • Повірити у свої сили
  • Знайти внутрішні ресурси
  • Вийти з депресії
  • Розібратися в перевагах і недоліках того чи іншого вибору.

Коли звертаються до психолога?

1. Незадоволення собою
  2. Депресія
  3. Відсутність взаєморозуміння з близькими людьми (дітей і батьків, молодих людей між собою…)
  4. Проблеми відносин між учнями та педагогами
  5. Складнощі у навчанні
  6. Пошук себе та свого “Я”
  7. Для вирішення конфліктних ситуацій
  8. … та багато інших тем.))

Самому не завжди вдається реально подивитись на ситуацію, а власні очі деколи не помічають очевидного.

Часом навіть простий опис ситуації іншою людиною дозволяє по новому сприйняти здавалося б “зрозумілу” ситуацію.

Психолог надає підтримку тим хто її потребує.

Тобі сумно або одиноко?

Нема з ким поспілкуватися, порадитись?

Не замикайся в собі! Поговори з дорослим якому Ти довіряєш!

Шкільного психолога звати Михайло Іванович Янкович.

Ніхто не може робити рішення за саму людину! Тому тут не дають прямих порад.

Тут допомагають розібратися в ситуації і прийняти рішення самостійно.

Для індивідуальних консультації звертайтеся у каб.50, 3 поверх старшої школи.

З ким не варто плутати психолога: